baterię prysznicową z termostatem

Zdecydowałeś się na kabinę prysznicową w łazience i nie możesz się doczekać, aby stanąć pod strumieniem wody, zamknąć oczy i na chwilę zapomnieć o otaczającym Cię świecie? Bez baterii prysznicowej, węża, główki prysznicowej lub głowicy prysznicowej kabina pozostanie pusta. Zobacz jakie opcje oferuje rynek baterii prysznicowych i wybierz tę odpowiednią dla siebie.

Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze baterii prysznicowej? – podpowiadamy

W bateriach prysznicowych należy brać pod uwagę nie tylko kształt i wygląd. Dużo ważniejsze jest określenie, który typ jest dla Ciebie odpowiedni: czy wystarczy klasyczna bateria prysznicowa, czy warto zainwestować w baterię prysznicową z termostatem. Zwróć także uwagę na sposób montażu i sposób obsługi. Potem pozostaje tylko dopracować szczegóły: zastanów się, czy wystarczy sama bateria prysznicowa, czy zamówić kompletny zestaw akcesoriów.

Z pewnością znasz klasyczne baterie prysznicowe. Mogą być obsługiwane za pomocą dźwigni lub za pomocą pokręteł i wykonane w wariancie zewnętrznym lub podtynkowym.

Baterie prysznicowe z termostatem to wyższa klasa i elegancja w porównaniu z klasycznymi bateriami. Działają jak klasyczna bateria prysznicowa, ale szybciej mieszają wodę i utrzymują ustawioną temperaturę, która pozostaje stabilna nawet, gdy któryś z domowników spłucze toaletę lub włączy pralkę. Dlatego nigdy się nie poparzysz.

Przydatne rozwiązania w nowoczesnych bateriach prysznicowych – poradnik

Spodoba Ci się również zabezpieczenie przed dziećmi, które chroni przed poparzeniem. Aby podnieść temperaturę wody, musisz ją nacisnąć. Słabsze ręce dzieci nie są w stanie tego zrobić. Nie wolno nam zapominać, że dzięki baterii termostatycznej prysznicowej zmniejszysz również zużycie wody.

Różne modele baterii prysznicowych, oprócz tego, że wyróżniają się wzornictwem, można podzielić głównie na dwie kategorie: baterię prysznicową bez przełącznika i tę z. Baterię prysznicową z przełącznikiem stosuje się zwykle w połączeniu z kabiną prysznicową, ponieważ pozwala na zmianę przepływu wody od głowicy prysznicowej do kranu w celu napełnienia wanny – oferta dostępna w sklepie: Sklepmo.pl/Baterie-prysznicowe

  Ile kosztuje taras z drewna? - Poradnik dla przyszłych właścicieli

Innym przypadkiem zastosowania baterii prysznicowej z przełącznikiem jest możliwość np. spłukania z bliska wszystkich zakamarków prysznica i drzwi, do którego montowana jest główka prysznicowa lub kolumna prysznicowa. W tym przypadku rozdzielacz przesuwa przepływ z głowicy prysznicowej na prysznic przesuwny.

Przy wyborze baterii prysznicowej ważne jest, aby preferować materiały, takie jak stal nierdzewna i mosiądz, a także silikon o dobrej wytrzymałości, aby uniknąć częstych wymian z powodu wysokiej temperatury i wilgoci.

By