ściana za kanapą

Ustawienie sofy przy ścianie jest bardzo powszechne, zwłaszcza w małych salonach, ponieważ zwalnia to przestrzeń. Takie rozwiązanie jest bezsprzecznie najbardziej praktyczne, jeśli zastanawiamy się, gdzie powinna stać kanapa do salonu. Wymaga jednak pewnego wysiłku przy dekoracji ściany tuż za nią.

Jak udekorować ścianę w salonie?

Zoptymalizowana dekoracja ścienna tuż za kanapą w salonie może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Jeśli lubisz sztukę współczesną lub klasyczną, a kanapa do salonu nowoczesna to Twój wybór, ściana jest idealnym miejscem do zaprezentowania pięknego obrazu. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup tapety ściennej wystarczająco dużej, aby pokryć całą ścianę.

Jeśli lubisz od czasu do czasu zmieniać dekoracje, rozwiązaniem dla dekoracji ściany za kanapą w salonie, jest zamontowanie kilku długich i wąskich półek. Możesz tam wystawić swoje zdjęcia, obrazy czy przedmioty dekoracyjne. Starannie dobierając ramki i bibeloty, które ozdobią tę przestrzeń, możesz nadać swojemu wystrojowi jeszcze więcej charakteru.

Skoro to do Ciebie nie przemawia być może warto postawić na elementy z surowego drewna, które umieszczone obok siebie nadadzą pomieszczeniu ciepłego i naturalnego wyglądu.

Jak ozdobić ścianę w salonie?

Kanapa w salonie będzie prawdopodobnie jednym z najczęściej używanych mebli przez wszystkich domowników. Dlaczego więc nie umieścić tuż za nią lustra. Lustro w salonie nad kanapą będzie stanowiło ekstrawagancje rozwiązanie a dodatkowo powiększy wizualnie przestrzeń nadając jej wielowymiarowy design. Taki pomysł na ścianę za kanapą zaskoczy niejednego gościa w Twoim domu.

Aranżacja ściany za kanapą może mieć również inne oblicze. Jeśli jesteś miłośnikiem natury a w Twoim domu nie da się policzyć wszystkich roślin na placach jedne ręki. Postaw na półki na ścianie za kanapą. Postaraj się również by miały one zabezpieczenia i dodatkowy szczebelek z przodu by ochronić domowników przed spadającymi doniczkami. Nie wahaj się mieszać koloru liści, kształtów liści, ale także gatunków pnących i opadających, aby stworzyć zróżnicowaną i fascynującą dżunglę. Możesz również postawić na kombinację mniejszych półek ściennych, aby wyeksponować swoje najwspanialsze okazy lub powiesić eleganckie wiszące doniczki. Czytaj więcej Ściana za kanapą w salonie

  Pakiet badań na trzustkę

Tak zorganizowana ściana za kanapą w salonie poprawi wygląd niejednego salonu. Nada mu charakteru i stylu. A całe pomieszczenie wypełni spokojną i przyjazną aurą.

W małych pomieszczeniach zdecydowanie zaleca się wykorzystanie ściany nad kanapą do przechowywania przedmiotów. Możesz np. ustawić swoją kanapę przed wnęką, w której urządzisz bibliotekę. Mówiąc prościej, można przymocować półki, aby ułożyć tam książki. Na przykład możesz mieć tylko jedną półkę i poprowadzić ją wzdłuż górnej części ściany i na całej jej długości.

By