Tusze do drukarki Brother

Ogólnie proces drukowania przy użyciu tuszu do drukarki Brother można podzielić na dwie kategorie. Z jednej strony używany jest atrament barwnikowy. To uzyskuje swój kolor z cząsteczek barwnika rozpuszczonych w płynnym tuszu. Z drugiej strony używany jest atrament pigmentowy. To z kolei uzyskuje swoje kolorowe właściwości dzięki cząsteczkom pigmentu unoszącym się w płynnym tuszu.

Tusze do drukarki Brother – rodzaje atramentu

Z reguły w nabojach kolorowych stosuje się atrament barwnikowy. W końcu jest to łatwiejsze w użyciu, ponieważ nie tworzą się osady pigmentów. Ponadto atramenty barwnikowe oferują większą gamę kolorów jak tusze do drukarek Brother. Oznacza to, że można stworzyć więcej kolorów. Ponadto atrament ten jest mniej skomplikowany w przypadku bardzo gładkich papierów.

Z drugiej strony, długa trwałość przemawia za atramentem pigmentowym. Pod tym względem blednie wolniej na papierze niż w przypadku atramentu barwnikowego. Zapewnia również mocniejszą aplikację koloru i jest odporny na rozmazywanie i wodoodporny. Sprawdź więcej na stronie: https://www.drukuj24.pl/

Oryginalne tusze do drukarek Brother – poradnik

Większość drukarek atramentowych działa z atramentem na bazie wody, do której dodawane są dodatki. Stosowanie tych dodatków ma na celu zapobieganie zbyt szybkiemu wysychaniu atramentu lub dyszy wewnątrz drukarki. Atrament do drukarki Brother jest właśnie takim przykładem.

Oznacza to, że nic nie stoi na przeszkodzie samooczyszczeniu drukarki, jeśli dysze są zatkane. Z drugiej strony płynne atramenty mają ograniczoną żywotność, ponieważ dodawane są różne białka, aby poprawić trwałość wydruków. W zależności od producenta dodawane są dodatki poprawiające jasność.

Kolory podstawowe tusz do drukarki Brother to żółty, magenta, cyjan, a kolorem kluczowym jest czarny. Odpowiadają klasycznemu wzornictwu kolorystycznemu CMYK. Prawie wszystkie wymagane i pożądane kolory dla optymalnych wydruków można wyprodukować z trzech podstawowych kolorów. Aby było to możliwe, są drukowane blisko siebie lub obok siebie. Za pomocą trzech podłoży można uzyskać nawet rodzaj czerni.

  Filtr do lodówki samsung aqua pure plus

By