Jeśli masz taras, wiesz, jak ważne jest jego odpowiednie zagospodarowanie. Deski na taras to jedna z najważniejszych decyzji, jaką musisz podjąć. Wybór odpowiednich desek na taras może znacznie wpłynąć na trwałość i wygląd Twojego tarasu. W tym poradniku pokażemy Ci, jakie deski na taras wybrać, aby Twój taras był piękny i trwały przez lata.

Deski na Taras – Jakie Wybrać?

1. Materiał

Wybór materiału jest kluczowy, gdy chodzi o deski na taras. Oto kilka najpopularniejszych materiałów:

a) Drewno

To klasyczny materiał na deski tarasowe. Drewno jest naturalnym materiałem, co oznacza, że ​​kształt, kolor i tekstura desek będą unikalne. Drewno jest również łatwe do obróbki i lakierowania. Mimo to drewno wymaga regularnej konserwacji, aby pozostało w dobrym stanie.

b) Kompozyt

Kompozyt to mieszanka drewna i tworzywa sztucznego. Kompozytowe deski na taras są uodpornione na warunki atmosferyczne, a także na pleśń i insekty. Mogą wyglądać jak drewno, ale zwykle są droższe.

c) Beton

Deski na taras z betonu wymagają minimalnej konserwacji i są bardzo wytrzymałe. Mogą być w różnych kolorach i kształtach, a także podobne do drewna. Niestety, beton jest zwykle droższy niż drewno lub kompozyt.

2. Kolor

Kolor desek na taras jest kluczowy dla wyglądu Twojego tarasu. Oto kilka najpopularniejszych kolorów:

a) Brązowe

Brązowe to bardzo popularny kolor desek tarasowych, ponieważ dobrze komponuje się z otoczeniem i dodaje ciepła do tarasu.

  Ile kosztuje m2 tarasu z kompozytu? - Poradnik dla przyszłych właścicieli

b) Szare

Szare deski na taras to wspaniały wybór dla osób lubiących nowoczesny styl. Szare deski Idealnie współgrają z prostymi formami i ozdobami.

c) Kolorowe

Jeśli chcesz, aby Twój taras wyróżniał się, to kolorowe deski na taras są idealnym wyborem. Możesz wybierać spośród różnych kolorów, które pasują do Twojego stylu i otoczenia.

3. Wymiary

Deski na taras są dostępne w różnych wymiarach. Oto kilka najpopularniejszych:

a) Grubość

Grubość desek na taras może wahać się od 20 mm do 50 mm. Większa grubość oznacza większą trwałość, ale także wyższą cenę.

b) Szerokość

Szerokość desek na taras zwykle wynosi od 90 mm do 150 mm. Szerokie deski na taras dobrze wyglądają na dużych tarasach, a wąskie deski na małych tarasach.

c) Długość

Długość desek na taras zwykle wynosi od 1800 mm do 5000 mm. Długie deski na taras wyglądają estetycznie, ale są trudniejsze do zamontowania.

FAQs

1. Ile kosztują deski na taras?

Ceny desek na taras zależą od materiału, wymiarów i koloru. Ceny desek na taras z drewna zaczynają się od około 40 zł za metr kwadratowy, podczas gdy ceny desek na taras kompozytowych lub betonowych zaczynają się od około 100 zł za metr kwadratowy.

2. Jakie narzędzia potrzebne są do montażu desek na taras?

Do montażu desek na taras potrzebne są podstawowe narzędzia, takie jak młotek, wkrętarka, pilarka, przecinarka, poziomica i liniał.

3. Jak utrzymać deski na taras w dobrym stanie?

Aby deski na taras pozostały w dobrym stanie, należy regularnie je szlifować i lakierować lub olejować. Jeśli zauważysz, że deski zaczynają się rozpadać lub zgniły, należy je wymienić.

Podsumowanie

Wybór odpowiednich desek na taras to kluczowy element przy zagospodarowywaniu tarasu. Materiał, kolor i wymiary są trzy najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze desek na taras. Jeśli chcesz mieć piękny i trwały taras, pamiętaj, aby wybrać deski odpowiednio do swoich potrzeb i upodobań.

  Ile kosztuje ułożenie tarasu z kostki brukowej?

By