Złote Tarasy to popularne centrum handlowe w Warszawie, które przyciąga tłumy odwiedzających. Dla wielu z nas jednak jednocześnie z dobrym centrum handlowym, Złote Tarasy kojarzą się z kosztownym parkingiem. W tym artykule przedstawimy szczegóły dotyczące ile kosztuje parking w Złotych Tarasach, jak można zapłacić za strefę postoju, jakie są zasady parkowania i wiele innych informacji, aby pomóc kierowcom planującym odwiedzenie centrum handlowego.

Ile kosztuje parking w Złotych Tarasach?

W Złotych Tarasach uruchomiona jest strefa płatnego parkowania, która jest dostępna dla kierowców przez całą dobę. Zasady parkowania w strefie obejmują zarówno firmowych, jak i prywatnych użytkowników. Cena parkingu zależy od kilku czynników, takich jak czas postoju lub rodzaj pojazdu. Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące cen parkowania w Złotych Tarasach:

Ceny dla samochodów

 • 1 godzina – 10 zł
 • 2 godziny – 20 zł
 • 3 godziny – 30 zł
 • 4 godziny – 40 zł
 • Powyżej 4 godzin – koszt wynosi 10 zł za każdą kolejną godzinę postoju
 • Cena max. za dobę – 120 zł

Ceny dla motocykli

 • 1 godzina – 5 zł
 • 2 godziny – 10 zł
 • 3 godziny – 15 zł
 • 4 godziny – 20 zł
 • Powyżej 4 godzin – koszt wynosi 5 zł za każdą kolejną godzinę postoju
 • Cena max. za dobę – 60 zł

Jak zapłacić za parking?

W Złotych Tarasach można zapłacić za strefę postoju na kilka sposobów. Kierowcy mogą skorzystać z parkomatów, aplikacji mobilnych lub kasy centralnej znajdującej się na 2. piętrze centrum handlowego.

  Ile kosztuje projekt tarasu w Polsce? Ceny, porady, i najlepsze rozwiązania

Parkomat

Parkomaty w Złotych Tarasach dostępne są na każdym poziomie parkingu. Aby zapłacić za parking, należy wybrać opcję na ekranie parkomatu, wprowadzić numer rejestracyjny pojazdu oraz wybrać czas postoju. Następnie można zapłacić za pomocą karty płatniczej.

Aplikacja mobilna

Kierowcy mogą również skorzystać z aplikacji mobilnej do zapłaty za parking w Złotych Tarasach. Aplikacja jest dostępna w sklepach Google Play i App Store. Należy pobrać aplikację, zarejestrować się, dodając numer rejestracyjny pojazdu, a następnie wybrać czas postoju i dokonać płatności za pomocą karty kredytowej.

Kasa centralna

Kierowcy, którzy nie chcą skorzystać ani z parkomatów ani z aplikacji mobilnej, mogą zapłacić za parking w kasie centralnej, która znajduje się na 2. piętrze centrum handlowego.

Zasady parkowania

Przed parkowaniem w Złotych Tarasach warto zwrócić uwagę na kilka zasad, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek:

 • Ilość miejsc postojowych jest ograniczona, więc warto rozważyć pozostawienie samochodu w innym miejscu i dojście do centrum handlowego pieszo lub komunikacją miejską.
 • Zakaz parkowania na miejscach dla niepełnosprawnych, przeznaczonych dla autobusów lub taksówek.
 • Możliwe jest również zatrzymanie się na strefie postoju tylko do 10 minut, bez konieczności płacenia za parkowanie.

FAQ

Czy istnieje możliwość opłacenia parkingu gotówką?

Nie, parking w Złotych Tarasach można opłacić tylko kartą płatniczą lub przez aplikację mobilną.

Czy parkowanie jest bezpieczne w Złotych Tarasach?

Tak, parking w Złotych Tarasach jest monitorowany przez kamery i ochronę.

Czy istnieje limit czasowy w strefie parkowania?

Nie, strefa parkowania w Złotych Tarasach jest czynna 24 godziny na dobę.

Podsumowanie

Ile kosztuje parking w Złotych Tarasach to ważna informacja dla kierowców planujących odwiedzenie centrum handlowego. Dzięki temu artykułowi można poznać szczegóły dotyczące cen, sposobów płatności, zasad parkowania i wielu innych informacji pomocnych dla kierowców. Zachęcamy do przeczytania informacji przed wizytą w Złotych Tarasach, aby uniknąć dodatkowych kosztów czy nieprzyjemnych sytuacji.

  Czym zagruntować beton na tarasie?

By