Jeśli planujesz budowę domu z ogrodem, to z pewnością zastanawiasz się, ile kosztuje taras z drewna. Taras to miejsce, gdzie możesz odpocząć po ciężkim dniu pracy, przyjść na śniadanie z rodziną lub zorganizować grilla dla przyjaciół. Taras z drewna to przede wszystkim przepiękna ozdoba dla twojego domu, ale jednocześnie jest to również inwestycja na długie lata. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie: ile kosztuje taras z drewna? Przedstawimy ci też różne rodzaje drewna, z których można go zbudować oraz porady od specjalistów.

Rodzaje drewna

Drewno modrzewiowe

Drewno modrzewiowe to jedno z droższych drewno, które obecnie można kupić na rynku. Jednakże jest to materiał o doskonałych właściwościach, który charakteryzuje się długą żywotnością oraz odpornością na warunki atmosferyczne. To właśnie dzięki temu drewno modrzewiowe nadaje się do budowy tarasów, które mają służyć przez długie lata. Ile kosztuje taras z drewna modrzewiowego? Cena takiej inwestycji zależy od wielu czynników, takich jak: wielkość tarasu czy wykończenie.

Drewno sosnowe

Drewno sosnowe to najczęściej wykorzystywany materiał do budowy tarasów. Jest to materiał o niższych kosztach, lecz jednocześnie posiada mniejszą żywotność niż drewno modrzewiowe. Ile kosztuje taras z drewna sosnowego? Cena takiej inwestycji zależy od tego, jakiej jakości drewno wykorzystasz.

Drewno egzotyczne

Drewno egzotyczne charakteryzuje się dużą twardością, spójnością oraz atrakcyjnym wyglądem. Niestety, jest to materiał o bardzo wysokich kosztach. Jeśli jednak zależy ci na oryginalnym projekcie oraz nie boisz się poniesienia wyższych kosztów, to drewno egzotyczne będzie dla ciebie idealnym materiałem do budowy tarasu. Ile kosztuje taras z drewna egzotycznego? Cena takiej inwestycji zależy od wielu czynników, takich jak: rodzaj drewna, wielkość tarasu czy wykończenie.

  Ile Desek na Taras? - Twój poradnik dla idealnego tarasu

Ile kosztuje taras z drewna?

Zarówno koszt budowy tarasu, jak i koszt przyszłej eksploatacji zależy bezpośrednio od kilku czynników.

Rozmiar tarasu

Ile kosztuje taras z drewna? Cena tarasu z drewna bezpośrednio zależy od jego wielkości. Przykładowo, mniejszy taras o powierzchni 20m2 będzie kosztować mniej niż duży taras o powierzchni 100m2.

Rodzaj drewna

Jak już wspomnieliśmy, rodzaj drewna bezpośrednio wpływa na koszt budowy tarasu. Drewno egzotyczne to jedno z droższych drewno, podczas gdy drewno sosnowe to tańszy materiał. Drewno modrzewiowe to naprawdę drogi materiał.

Wykończenie tarasu

Chociaż wykończenie tarasu często jest pomijane, to jednak wpływa na całkowity koszt inwestycji. W każdym przypadku możesz zrobić coś, aby koszt wykończenia był niższy.

FAQ

Czy warto inwestować w taras z drewna?

Odpowiedź brzmi: tak. Taras z drewna to bardzo ładna ozdoba dla twojego domu oraz miejsce, gdzie spędzasz czas z rodziną i przyjaciółmi. To również inwestycja na długie lata, ponieważ drewno ma długą żywotność.

Jak pielęgnować taras z drewna?

Aby twój taras z drewna służył ci przez długie lata, powinieneś regularnie dbać o jego stan. Nadmierna wilgoć może zniszczyć drewno. Powinieneś więc unikać pozostawiania na tarasie mokrych przedmiotów oraz bardzo dużej ilości wody. Właściwym rozwiązaniem jest stosowanie impregnacji, która chroni drewno przed wilgocią.

Jakie narzędzia potrzebujemy do budowy tarasu z drewna?

Do budowy tarasu z drewna potrzebujesz kilku podstawowych narzędzi: młotka, piły, śrubokrętu, wiertarki, poziomicy, wkrętarki.

Podsumowanie

Ile kosztuje taras z drewna? Cena tarasu z drewna zależy od kilku czynników – rodzaju drewna, rozmiaru tarasu czy stopnia wykończenia. Jednakże, taras z drewna to inwestycja na długie lata, która pozwoli ci cieszyć się ładnym patio lub ogrodem. Przekonaj się sam i zainwestuj w taras z drewna już dziś!

By